yurtdışı eğitim

İngiltere Öğrenci Vizelerinde Mülakat Dönemi Başlıyor... Başvuru İçin Acele Edin. ........................................................................................................................................
Avustralya ve Kanada’da Work and Study Programları Tam Size Göre... ........................................................................................................................................
2012 İndirimli Yaz Okulları Kayıtlarımız Devam Ediyor… Son Tarih: 10 Eylül
........................................................................................................................................
%50’ye Varan İndirimli Yurtdışı Eğitim Seçenekleri İçin Bizi Arayın...


Yurtdışı Eğitim Öncesi Online İngilizce Test    
Yurtdışı Eğitim de 15 Yıllık Tecrübe ve Güven.   


------------------------------    
Yurtdışı Eğitim'de
Kadıköy, Taksim ve Londra'dayız. 


Akreditasyonlarımız


yurtdışı eğitim

Felca

 


 

 

 

 
 

AVUSTRALYA

Avustralya Başkenti: Canberra

Avustralya Nüfusu: 20 Milyon

Avustralya Resmi Dili: İngilizce

Avustralya Para Birimi: Avustralya Doları ( 1 AU Doları = 1,34 TL )

Avustralyada Yıllık Enflasyon: 1,88 %

Türkiye ile Avustralya arasındaki Zaman farkı: Ülkenin doğusu 7, batısı 5 saat ileridedir.

Avustralyanın Önemli Şehirleri: Sydney, Gold Coast, Melbourne, Perth, Brisbane, Newcastle, Cairns

Kişi başına Düşen Milli Gelir: $ 21.000

Avustralyada İklim: Güney yarımkürede yer alması nedeniyle Türkiyede kış mevsiminin yaşandığı aylarda Avustralya en sıcak aylarını yaşamaktadır. Ülkenin kuzey bölgelerinde ise tropikal iklim görülmektedir.

Federal Cumhuriyetle yönetilen Avustralya 6 eyaletten oluşmaktadır. Kangurular ülkesi olarak ta bilinen ülke dünyanın beşinci kıtası konumundadır.

Avustralya, eğitim standartlarının yüksekliği, yaşam ve eğitim maliyetlerinin düşüklüğü nedeniyle son yıllarda yıldızı parlayan ülkeler arasındadır.

Özellikle 2000 yılında Sydney şehrinde gerçekleştirilen Dünya Olimpiyat Oyunlarından sonra ülke sıkça adından bahsettirir duruma gelmiştir.

Avustralyada eğitim standartlarının çok yüksek olduğu ve tüm eğitim kurumlarının modern eğitim teknolojileri ile donatıldığı bilinmektedir. Her sene yüz binlerce yabancı öğrencinin eğitim amaçlı ziyaret ettiği Avustralyada yaşam çok canlı ve hareketli geçmektedir.

Ülkedeki okullar öğrencilerine farklı konaklama alternatifleri sunmaktalar. En yaygın konaklama seçeneği ise Homestay ( Aile yanı konaklama ) konaklamadır. Bu konaklama türünde öğrenciler Avustralyalı konuksever ailelerin yanına yerleştirilir ve hem konaklama hem de yemek ihtiyaçları bu aileler tarafından karşılanır. Bu konaklama türünde ayrıca konuşulan dili pratik yapma şansı da bulunmuş olur. Diğer konaklama seçenekleri ise okul yurtları ve apartman dairesi kiralama şeklinde olmaktadır.

Avustralyada faaliyet gösteren üniversiteler devlete bağlıdır. Ve ülke, bütçeden eğitime ayırdığı payla gelişmiş ülkeler arasında en önde gelmektedir. Teknoloji ve bilim merkezi olan bu üniversitelerde en modern eğitim teknikleri kullanılmaktadır.

Copyright © 2004, tüm hakları saklıdır.
Sitedeki hiçbir yazı ve resim izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Temmuz 2010

 

 
 


» İNDİRİMLİ OKULLAR

indirimli okullar  Bu web sitesinin tüm hakları saklıdır! İzin almaksızın fotoğraflar ve içerikler kesinlikle başka bir yerde kullanılamaz Pasifik Yurtdışı Eğitim © 2004

ingiltere aile birleşimi vizesi ile 19 Yıllık Deneyim ve Güven
Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Profesyonel ingiltere aile birleşimi Hizmetleri