Pasifik - Yurtdışında TOEFL mı IELTS mi? - Pasifik Haber
 Yurtdışında TOEFL mı IELTS mi?

Yurtdışında TOEFL mı IELTS mi?
 Yazı Boyutu

 Tarih : 04.03.2014 - 12:43:16 


Yurtdışındaki TOEFL ve IELTS hazırlık kurslarımıza indirimli fiyatlarla 2 ile 16 hafta arası kayıt yaptırarak üniversitenizdeki Proficiency sınavından muaf olabilir veya iyi bir kariyere sahip olabilmek için sınav sonucunuzu kullanabilirsiniz.       Yurtdışındaki TOEFL ve IELTS hazırlık kurslarımıza indirimli fiyatlarla 2 ile 16 hafta arası kayıt yaptırarak üniversitenizdeki Proficiency sınavından muaf olabilir veya iyi bir kariyere sahip olabilmek için sınav sonucunuzu kullanabilirsiniz.
İngiltere, Amerika, Kanada, Malta ve Avustralya da TOEFL ve IELTS Hazırlık Kurslarımız her hafta başlamaktadır.  
Hangi ülkede eğitim almak isterseniz isteyin vize işlemleri, okul kaydı, ekonomik uçak bileti temini ve uygun konaklama alternatiflerini ayarlanabilmesi için erken rezervasyon yaptırmalısınız.
 
Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
 

IELTS Nedir?
IELTS, İngilizcenin geçerli olduğu alanlarda eğitim görmek veya çalışmak isteyen adayların İngilizce yeterliliklerini belirlemek üzere tüm dünyada en çok kullanılan ve en geçerli dil sınavıdır. IELTS sınavı ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana şehirlerinde British Council tarafından yapılmaktadır.

IELTS in Kabul Edilirliği
IELTS tüm dünyada Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, İngiltere ve daha birçok ülkede kabul edilmektedir. Aynı zamanda ülkemizde de 6.500 den fazla üniversite, enstitü ve kurum adayların İngilizce yeterliliklerini belgelendirmelerinde IELTS i kabul etmektedir. Son yıllarda ABD de de IELTS sınavının kabul edilmesi ile Amerika ya üniversite eğitimi için IELTS ile giden öğrenci sayısı artmıştır. Öğrenciler yurtdışı IELTS kursları na bu ülkelerde katılabilirler. Özellikle İngiltere IELTS kursu ve Amerika ise TOEFL kursu için en ideal ülkelerdir.

IELTS e Kimler Girmeli?
Ülkemizde İngilizce hazırlık sınavından muaf olmak isteyenler,

Ülkemizde üniversitelere yüksek lisans veya doktora başvurusu yapmak isteyenler (Ülkemizde tüm üniversiteler IELTS i kabul etmektedir. Üniversitelerin istedikleri IELTS skoru değişebilir. Adaylar başvuru yapmak istedikleri üniversiteden kaç puan istediğini öğrenebilirler.)

Amerika, İngiltere ve Kanada başta olmak üzere yurtdışındaki üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyenler,

İngilizce seviyesinin belgelendirilmesi gereken yerlere iş başvurusu yapmak isteyenler veya dil tazminatı almak isteyenler (THY, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Türkiye İş Bankası, Anadolu Sigorta gibi)

Çeşitli ülkelere göçmenlik veya iş başvurusunda bulunmak isteyenler IELTS eğitimi almalıdır.

Sınava Kayıt
Adaylar ihtiyaçlarına göre hangi modüle girmeleri gerektiğini belirledikten sonra başvurularını
www.britishcouncil.org.tr adresinden yapabilirler. Adayların girebileceği sınav sayısında sınırlama yoktur.
 

British Council Turkey

  Editör :  kemal yıldız

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 22 Puan Verildi
 Kaynak :  Pasifik Yurtdışı Eğitim

 Kategori  Pasifik

44 Kişi Tarafından Okundu.