Pasifik - Türkiye de bir ilk. İngiltere Konsolosluğu Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi İngilizce Sınavları Artık Pasifik Ofislerinde. - Pasifik Haber
 Türkiye de bir ilk. İngiltere Konsolosluğu Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi İngilizce Sınavları Artık Pasifik Ofislerinde.

Türkiye de bir ilk. İngiltere Konsolosluğu Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi İngilizce Sınavları Artık Pasifik Ofislerinde.
 Yazı Boyutu

 Tarih : 04.03.2014 - 12:43:59 


İngiltere Konsolosluğu Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi başvurusu için zorunlu olan İngilizce Sınavları artık Pasifik Yurtdışı Eğitim ofislerinde yapılmaktadır. Öğrencilerimize Duyrulur.....İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son yasa değişikliğiyle beraber, Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacak olan adayların, İngilizce sınavına katılarak CEFR B1 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Sınava katılan adaylar sınavda başarılı olmaları durumunda alacakları sınav sonuç sertifikası ile vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi başvurusu öncesinde mutlaka IELTS, TOEFL veya Pasifik Yurtdışı Eğitim Ofislerinde yapılmakta olan CEFR B1 Level sınavlarından birine katılarak sınav sonuç sertifikanız ile vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.  

Pasifik Yurtdışı Eğitim ofislerinde yapılmakta olan CEFR B1 Level İngilizce sınavları UKBA – Home Office tarafından onaylı ve Tier 4 vize başvurusunda İngiltere konsolosluğu tarafında geçerliliği kabul edilen sınavlardır.

Pasifik Yurtdışı Eğitim ofisinde uygulanmakta olan İngilizce sınavı 4 bölümden oluşmaktadır. Sınavda başarılı sayılmak ve sertifika almaya hak kazanabilmeniz için her bölümden başarılı olmanız gerekmektedir.

Ofislerimizde uygulanan Tier 4 sınavına katılım için belirli sınav günleri bulunmamaktadır. Sınava katılım tarihinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Yalnızca sınava katılmak istediğiniz günden 15 gün önce, Pasifik Yurtdışı Eğitim ofisleri ile iletişime geçerek kayıt işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Tier 4 Genel Öğrenci vizesi için gerekli olan B1 Seviye İngilizce Sınavının ücreti ise; 236 GBP’dir.

Tier 4 sınav sonuçları ortalama 3 ya da 4 hafta içinde açıklanmaktadır. Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra ise, ortalama 1 hafta içinde sınav sonuç sertifikalarınız İngiltere’den ulaşmaktadır.

Tier 4 sınava katılım ve ayrıntılı bilgi almak için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz…

 

Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı


  Editör :  kemal yıldız

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 19 Puan Verildi
 Kaynak :  Pasifik Yurtdışı Eğitim

 Kategori  Pasifik

50 Kişi Tarafından Okundu.