Pasifik - 2014 Yılının En İyi Okulları Açıklandı... - Pasifik Haber
 2014 Yılının En İyi Okulları Açıklandı...

2014 Yılının En İyi Okulları Açıklandı...
 Yazı Boyutu

 Tarih : 04.03.2014 - 14:09:26 


Sizin için araştırdık... 2014 yılında yurtdışında eğitim alan binlerce öğrenci arasında yapılan araştırmada eğitim kalitesi, öğrenci hizmetleri, konaklama ve daha birçok alanda geride bıraktığımız yılın en kaliteli okulları belirlendi.2014 Yılının En İyi Okulları:
       2014 yılında İngiltere, Amerika, Kanada, Malta ve Avustralya ya eğitim almak amacı ile seyahat eden binlerce öğrenci ile yapılan mülakatta bu ülkelerde eğitim veren dünyaca ünlü okulların hizmet kaliteleri değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme sırasında okulların eğitim kaliteleri, verdikleri sertifikaların uluslararası geçerliliği, sağladıkları konaklama alternatifleri ve konaklama kalitesi, öğretmenlerin yeterlilikleri, şehir ve lokasyon özellikleri ve diğer öğrenci hizmetleri dikkate alınmıştır. 
       Bu görüşmeler sonucunda 100 üzerinden 90 ve üzeri puan alarak dünyanın en beğenilen okulu olma ünvanına sahip olan okulları aşağıda sıralamaktayız.
Geride bıraktığımız yılda bu okullarda eğitim alan öğrencilerin %90 a yakın kısmı bu okulları bir arkadaşlarına tavsiye edebileceklerini belirtmişlerdir.
 
Okul Adı    Kurs Kalitesi Konaklama Kalitesi Sertifika Geçerliliği Lokasyonu
Kaplan International A+ A+ A+ A+
St. Giles International
A+ A+ A+ A+
British Study Centre
A+ A+ A+ A+
ELS Language Centre
A+ A A A+
Regents University Dil Okulu A+ A+ A+ A+
Capital School of English A+ A A+ A+
ILAC Kanada A+ A+ A A+
Eurocentres A A A A+
Callan school London
A A A A
Islington Centre for English A+ A A+ A+
 
 A      =  İYİ
 A+   =  ÇOK İYİ
 
 
Dil okulu seçerken aklınıza gelmeyen 12 soru:

Yurtdışında eğitim almak için dil okulu arayışında olan öğrenciler genellikle vize işlemlerine takılırken en önemli konuları hatırlamazlar. Yurtdışında yıllarca yaşamış, eğitim almış ve yurtdışındaki dil okullarında görev yapmış eğitim danışmanlarımızın aşağıdaki tavsiyelerine dikkat etmeniz yurtdışına çıktığınızda hayal kırıklığı yaşamamanız, para ve zaman kaybetmemeniz için önem taşımaktadır.  

1-Okulun eğitim verdiği ders kitapları hakkında bilgi edinin.

 2- Okulun öğrenci karışımı ve okuldaki Türk öğrenci sayısını mutlaka öğrenin.

 3- Okulun büyüklüğü ve okuldaki toplam öğrenci sayısının önemli olduğunu asla unutmayın.

 4- Okuldaki toplam level / kur sayısı ve bir kuru kaç ayda geçebileceğinizi hakkında bir fikir edinin.

 5- Okulun eğitim verdiği programlar nelerdir, genel İngilizce kursunuz bittiğinde iş İngilizcesi gibi çeşitli mesleki kursları alabilecek misiniz mutlaka öğrenin.

6- Kayıt olacağınız okul British Council, English UK, CEC, CAPLS, CLC, IALC gibi kuruluşlara kayıtlımı? Denetleniyor mu ve vize almaya etkisi nedir?

7- Okul, TOEFL, IELTS ve TOEIC, Cambridge sınavlarını yaptırmaya yetkili mi? Kursunuz bittiğinde bu sınavlara girebileceğinizi teyit ettiriniz.

8- Kayıt yaptırdığınız okuldaki eğitiminiz tamamlandığında, Dünyanın birçok saygın kolej ve üniversitelerine TOEFL veya IELTS skoru GEREKMEKSİZİN direk geçiş yapma imkânınız olacak mı?

9- Derse zamanında başlanması okulun ciddiyeti açısından çok önemlidir.

10- Okul şehir merkezine yakın mı? Ulaşımı zor bir yerde olan okullara aylarca gidip gelmek oldukça yorucu olacaktır.

11- Nasıl bir homestay (aile yanı konaklama) ailenin yanına yerleştirilirim? Ailemden memnun kalmazdan değiştirebilir miyim?

12- Okulun öğretmenlerinin backgroundu gibi konularda bilgi edinmeden okula kayıt olmayınız çünkü yurtdışındaki bazı okullarda ana dili İngilizce olmayan çok sayıda öğretmen çalıştırılmaktadır.

 

Yukarıda, öğrencilere okul seçiminde yardımcı olacağına inandığımız bir kaç maddeyi özetleyerek sıraladık. Bu konuda daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız lütfen bizi 216 550 31 54 numaralı telefondan arayınız.

Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı  - 2015


  Editör :  kemal yıldız

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 56 Puan Verildi
 Kaynak :  Pasifik Yurtdışı Eğitim

 Kategori  Pasifik

89 Kişi Tarafından Okundu.